آذری: چوب اصفهانی بودن مان را می خوریم,کاش ماهم تهرانی بودیم، بی جنبه بودن برخی بازیکنان به تیم ضربه می زند، هنوز برای ناامیدی زود است

مدیرعامل باشگاه ذوب آهن با بیان اینکه این باشگاه چوب اصفهانی بودنش را می خورد، گفت: عده ای از اینکه سپاهان و ذوب آهن به حق شان برسند, می ترسند.

آذری: چوب اصفهانی بودن مان را می خوریم,کاش ماهم تهرانی بودیم، بی جنبه بودن برخی بازیکنان به تیم ضربه می زند، هنوز برای ناامیدی زود است

سعید آذری در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره دیدار دیروز (پنجشنبه) تیم های ذوب آهن و پدیده که با شکست 2 بر یک تیم اصفهانی به اتمام رسید، گفت: فکر می کنم در این بازی بچه ها مقداری در باد پیروزی خارج از خانه مقابل ماشین سازی خوابیده بودند و فکر کردند چون موفق شدند ماشین سازی را شکست دهند در این بازی هم می توانند به پیروزی برسند. به جز اشتباه فاحشی که پیام حیدری (داور مسابقه) داشت, پدیده در این بازی بیشتر دوید و فکر می کنم آنها برای پیروز شدن بیشتر کوشش کردند.

حیدری گفت ما هم آدم هستیم و اشتباه می کنیم وی درباره نحوه قضاوت داور دیدار ذوب آهن اصفهان - پدیده خراسان نیز خاطر نشان کرد: با حیدری صحبت کردم و او به من گفت آقای آذری ما هم آدم هستیم و اشتباه می کنیم حالا می گویم ما که آدم نیستیم تا کی باید جور بکشیم؟! نمی خواهم پیروزی پدیده را کمرنگ کنم. یحیی گل محمدی برای این تیم زحمت زیادی کشیده است و بازیکنانش با انگیزه کار می نمایند. بازیکنانی مثل خلعتبری برای این تیم بسیار خوب کار می نمایند. همچنین ما در خط دفاع اشتباهات وحشتناکی داریم و در ارسال از کناره ها بسیار ضعیف هستیم, فکر می کنم خط دفاع ما تمرکز کافی ندارد که این عیب را نمازی باید رفع کند.

زور خط نفوذی ذوب آهن کم گردیده است مدیرعامل باشگاه ذوب آهن با بیان اینکه از محمدرضا حسینی انتظار بیشتری می رود و فکر می کنم این بازیکن دچار اُفت شدید گردیده است درباره مصدومیت محسن مسلمان گفت: مسلمان دچار آسیب دیدگی گردیده است و در این بازی حضور نداشت. فکر می کنم بعد از تعطیلات بتواند خودش را برساند. در بازی مقابل پدیده ماریون سیلوا بهترین بازیکن ما بود که برای تیم کوشش ویژه ای داشت و خوب مبارزه کرد. امیدوارم با بازگشت مسلمان و حبیب زاده مقداری از مشکلات تیم حل گردد. در خط نفوذی با توجه به مصدومیت هایی که وجود دارد، زور تیم کم گردیده است که امیدواریم مصدومیت ها رفع گردد.

اشتباهات داوری ضربات مهلکی به تیم های اصفهانی می زند آذری درباره اینکه نمازی گفته بود با این شرایط حتی نمی توانیم به قهرمانی نزدیک شویم و چه برسد به اینکه بخواهیم قهرمان شویم، توضیح داد: در مورد اظهارنظر هر کسی باید از خودش سؤال کنید. من آدمی هستم که دیر ناامید می شوم و فکر می کنم هنوز برای ناامیدی زود است. باید اصلاحات داشته باشیم. هنوز اتفاق خاصی رخ نداده است. من فکر می کنم یک اراده نامحسوس برای نتیجه نگرفتن دو تیم اصفهانی دارد کوشش می نماید. در بازی سپاهان مقابل پارس جنوبی جم داور گل صددرصد سپاهان را نگرفت ما هم در سه چهار بازی گذشته و به جز بازی برابر نساجی در بقیه بازی ها با این مسائل روبه رو بوده ایم. اشتباهات داوری ضربات مهلکی به تیم های اصفهانی می زند.

وقتی حرف حق می زنیم برای نشر اکاذیب از ما شکایت می گردد! وی با بیان اینکه اصفهانی بودن مان دارد به ما چوب می زند، گفت: وقتی هم حرف حق می زنیم از ما شکایت می گردد که نشر اکاذیب می کنید و باید به کمیته انضباطی بیایید و شرح دهید! من آدمی نیستم که با این کارها حرف هایم خاموش گردد. همیشه حرفم را خواهم زد. اصفهانیان برای اشتباهات داوری از من عذرخواهی کرد، اما متأسفانه اگر در دو هفته قبل پشت کاظمی (داور بازی ذوب آهن و سپاهان) در نمی آمد این هفته این طور نمی شد.

داریم چوب اصفهانی بودن مان را می خوریم آذری درباره بحث کمیته انضباطی اشاره نمود: من در تاریخ 28 مرداد در یکی از روزنامه ها مصاحبه ای نموده بودم و درباره داوری صحبت کردم به همین دلیل کمیته انضباطی به من اعلام نمود که در آن مصاحبه نشر اکاذیب نموده ام و باید برای آنها دفاعیه بفرستیم. می خواهم بدانم کدام صحبت من مصداق نشر اکاذیب بوده؟ از کی تا حالا حقیقت گفتن گردیده نشر اکاذیب؟ اینکه از حقوق تیمم دفاع می کنم نشر اکاذیب است؟ نشر اکاذیب این است که از کار اشتباه دفاع کنید. من از حق مردم اصفهان نمی گذرم و همیشه دفاع خواهم کرد. متأسفانه داریم چوب اصفهانی بودن مان را می خوریم.

شبکه ورزش بازی های یک تیم خاص را پخش می نماید وی عنوان کرد: البته ذوب آهن در بخش رسانه ای هم مظلوم واقع گردیده است، شبکه ورزش بازی های یک تیم خاص را پخش می نماید و بازی های تیم ما را پخش نمی نماید!

یک باشگاه تمام استانداردهای سازمان لیگ را به هم ریخته است مدیرعامل باشگاه ذوب آهن در پاسخ به این سؤال که گفته می گردد باشگاهی برای اینکه بازی هایش از تلویزیون پخش سراسری گردد حاضر گردیده پول پرداخت کند، گفت: این باشگاه تمام استانداردهای سازمان لیگ را به هم ریخته است، چون ما به دنبال این بودیم که برای پخش بازی ها از صداوسیما پول بگیریم، نه اینکه به آنها پول بدهیم. اگر این طور باشد که البته بعید می دانم، این باشگاه مرتکب اشتباه بزرگی گردیده است و همه کوشش هایی که برای دریافت حق پخش تلویزیونی انجام شده بود را نابود نموده است.

با این وضعیت که اشتباهات داوری علیه ماست، باید چه کار کنیم؟! آذری گفت: با یکی از مقامات مهم فدراسیون درباره داوری صحبت کردم و به او گفتم با این وضعیت که اشتباهات داوری علیه ماست، باید چه کار کنیم؟! او گفت در کدام بازی؟ گفتم بازی استقلال و ذوب آهن. گفت، کدام داور؟ گفتم بیژن حیدری، گفت کدام صحنه؟ گفتم صحنه ای که فک بازیکن ما از چهار ناحیه شکست، پرسید کی؟ کجا؟ کدام فک؟!

آقایان! اگر نمی توانید لیگ را اداره کنید کنار برود و اجازه دهید یک اتحادیه گردن کلفت ایجاد گردد وی اضافه نمود: با این وضعیت آن وقت شما انتظار دارید در فدراسیون اتفاق خاصی برای فوتبال رخ بدهد؟ اینها که اصلاً مسابقات لیگ را نگاه نمی نمایند, چطور می خواهند قوانین را اجرا نمایند و چطور آدم ها را صدا می زنند و حق و باطل را بین آنها آنالیز می نمایند؟! تا زمانی که سازمان لیگ مستقل نگردد و داوری ها زیر نظر کمیته داوران اداره می گردد و خبری از اتحادیه قدرتمندی نیست، وضعیت همین خواهد بود. مصداق این نمونه داستان فرد کوری بود که به دکتر رفت و دکتر به او گفت آن جمله را بخوان. فرد کور گفت کدام جمله؟! دکتر گفت جمله ای که روی تابلوست. فرد کور گفت کدام تابلو؟! دکتر گفت تابلویی که روی دیوار است و فرد کور گفت کدام دیوار؟! آقایان! اگر نمی توانید لیگ را اداره کنید کنار برود و اجازه دهید یک اتحادیه گردن کلفت ایجاد گردد و زیر نظر باشگاه ها اداره گردد.

تکرار سلسله اشتباهات علیه ذوب آهن اذیت مان می نماید مدیرعامل باشگاه ذوب آهن خاطر نشان کرد: زمانی که سلسله اشتباهات علیه ما تکرار می گردد این اذیت مان می نماید در بازی سپاهان و ذوب آهن یک خطا گرفته نمی گردد و توپ به گل می رود. در بازی برابر استقلال، وریا غفوری باید اخراج می شد در بازی دیروز هم که یک پنالتی برای ما گرفته نشد. ما دیگر نمی توانیم با مسائل پیش بینی نگردیده مثل اشتباهات داوری مبارزه کنیم. ما باید روی مسائل فنی کار کنیم که باید بگویم در بازی دیروز خیلی خوب نبودیم.

بی جنبه بودن برخی بازیکنان دارد به تیم ضربه می زند آذری با انتقاد از عملکرد تیمش گفت: عملکردمان در بازی با پدیده اصلاً خوب نبود، مخصوصاً از سوی برخی از بازیکنانی که مقداری معروف گردیده اند و کمی پول در جیب های شان آمده است و در رسانه ها چهار تا عکس دارند. بازیکنانی که در برخی برنامه های محتوایی از آنها آمار و ارقامی ارائه می گردد. متأسفانه بی جنبه بودن این بازیکنان دارد به تیم ضربه می زند. بازیکنانی که در گذشته میانگین دوندگی شان 11 کیلومتر بود الان به هفت هشت کیلومتر رسیده است. این مسائل باید در ابعاد فنی حل گردد. دیروز با وجود اشتباه داور ما خوب نبودیم هر چند که گرفته شدن این پنالتی می توانست از لحاظ روانی به تیم کمک کند. امیدوارم از هفته آینده دیگر شاهد این اتفاقات نباشیم. هنوز فرصت داریم و باید از تعطیلات پیش رو استفاده کنیم و به یک ریکاوری روحی و بدنی برسیم.

ابایی نداریم که بازیکنان را کنار بگذاریم وی اضافه نمود: هیچ ابایی نداریم که بازیکنانی که از استانداردهای خودشان دور گردیده اند را کنار بگذاریم. ما بازیکنان جوان زیادی داریم که می توانیم با آنها به مبارزه مان ادامه دهیم. تاکنون نه به کسی قول قهرمانی داد ه ام و نه تا به حال کسی بابت فعالیت های گذشته از من تشکر نموده است.

نمی دانم چرا باید حق مان خورده گردد, کاش ما هم تهرانی بودیم مدیرعامل باشگاه ذوب آهن در رابطه با ناملایمتی هایی که علیه تیم های اصفهانی می گردد، توضیح داد: ما فقط داریم چوب اصفهانی بودن مان را می خوریم. کاش ما هم تهرانی بودیم! کاش سپاهان و ذوب آهن هم در تهران بازی می کردند. نمی دانم چرا باید حق مان خورده گردد؟! یک عده از اینکه حق سپاهان و ذوب آهن را بدهند، می ترسند. ما چرا باید قربانی شویم؟ ما باشگاه هایی هستیم که در 15 سال گذشته جزو تأثیرگذارترین باشگاه ها بوده ایم و همه باشگاه ها از بازیکنان ما بهره مند گردیده اند. همین تیم پدیده چند بازیکنش ذوب آهنی بوده اند؟ خلعتبری کجا پیشرفت کرد و به تیم ملی رفت؟ مسلمان، پیام صادقیان، سینا عشوری و سپهر حیدری کجا بزرگ شدند؟ مگر این باشگاه به جز خدمت به فوتبال کار دیگری نموده است که الان باید چوب اصفهانی بودن به سرش بخورد؟

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "آذری: چوب اصفهانی بودن مان را می خوریم,کاش ماهم تهرانی بودیم، بی جنبه بودن برخی بازیکنان به تیم ضربه می زند، هنوز برای ناامیدی زود است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آذری: چوب اصفهانی بودن مان را می خوریم,کاش ماهم تهرانی بودیم، بی جنبه بودن برخی بازیکنان به تیم ضربه می زند، هنوز برای ناامیدی زود است"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید